Informácie o nás

Prvý záznam o materskej škole evidujeme v kronike od 1. septembra 1971. V súčastnosti má materská škola kapacitu 24 detí, dostali sme povolenie od Regionálneho ústavu zdravotníctva po úpravách v MŠ. Poskytuje celodennú starostlivosť deťom od troch do šesť rokov a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou. V priestoroch máme dve miestnosti a jednu spoločnú spálňu, sociálne zariadenia, šatňu pre deti, samostatný vchod, východ na zadnú terasu a školský dvor. K objektu materskej školy patrí rozsiahly vonkajší areál určený na pobyt vonku, telovýchovné, rekreačné aktivity, záujmovú a hrovú činnosť detí. Exteriérová plocha je členená na školský dvor prevažne trávnatej časti s pieskoviskom, kde sa nachádzajú hrové atrakcie (preliezačky, šmýkalky, hojdačky,kolotoč). Priestory sú svetlé, čisté, dajú sa vetrať a udržiavať.

V súvislosti s plnením učebných osnov a ročného plánu sa materiálne vybavenie školy stále skvalitňuje a výchovno – vzdelávací proces zefektívňuje, obohacuje sa tvorivý prístup učiteliek, uprednostňuje sa individuálny prístup, edukačné aktivity sa realizujú počas dňa podľa týždenných plánov.

Máme pomerne širokú škálu učebných pomôcok, dostatok materiálu na výtvarné a pracovné činnosti. Všetky pomôcky a hračky sú primerané veku detí a dostupné všetkým deťom.

Zapojením do projektu sme získali pre MŠ interaktívnu tabuľu, notebook a farebnú tlačiareň. V lete boli vymaľované všetky interiérové priestory a vymenené osvetlenie vo všetkých miestnostiach MŠ.